You are currently viewing Vabilo na predstavitev knjige Sociološke osti od božiča do velike noči

Vabilo na predstavitev knjige Sociološke osti od božiča do velike noči

Spoštovani kolegi, spoštovane kolegice,

vljudno vas vabimo na pogovor o knjigi Sociološke osti od božiča do velike noči avtorja dr. Marjana Smrketa. Pogovor bo v sredo, 10. aprila 2019, ob 16. uri v Trubarjevi hiši literature.

O knjigi bodo spregovorili avtor Marjan Smrke, sourednik zbirke OST (Založba FDV) Anton Kramberger in recenzent Samo Uhan.

Monografija ugledenega slovenskega sociologa religije in primerjalnega religiologa Marjana Smrketa z naslovom Sociološke osti od božiča do velike noči (2018) prinaša trideset poljudnoznanstvenih esejev o religiji, cerkvah, svetem, moči in mimikriji iz zadnjega desetletja. Avtor jih je napisal iz lastne nuje po odzivanju na aktualne zunanje dogodke, s težnjo, da določene dogodke ali pojave, povezane z religijo, predstavi še v nekoliko drugačni luči in da s tem zadosti okusu in razumu.

Več si lahko preberete v pripetem vabilu.

Vabljene_i!