Častno članstvo

• red. prof. dr. Mirjana Ule,
  • zasl. prof. ddr. Rudi Rizman,
  • zasl. prof. dr. Tanja Rener,
  • zasl. prof. dr. Andrej Kirn.
  • red. prof. dr. Srna Mandić
  • red. prof. dr. Ivan Bernik.
  • Predsedstvo SSD

Slovensko sociološko društvo v prvi vrsti podeljuje naziv častni_a član_ica SSD, o katerem na predlog predsedstva odloča zbor članov in članic. Naziv se podeli kot priznanje za celokupno dejavnost posameznika ali posameznice na različnih področjih in v smislu priznanja za življenjsko delo, v skladu z obstoječo določbo v Statutu SSD.

V želji po večji prepoznavnosti sociologije v širši javnosti ter po oblikovanju trdne profesionalne identite od leta 2015 podeljujemo tudi druge nagrade in priznanja:

• Priznanje za znanstveno delo – najboljšo knjigo in/ali najboljši članek – na področju sociologije v zadnjih treh letih.
    • Priznanje za strokovno delo na področju sociologije in prispevek k uveljavljanju sociologije v širši javnosti. Nagrado podeljujemo uspešnim sociologom in sociologinjam zunaj znanstvene sfere, ki delujejo na področju izobraževanja, gospodarstva, politike, kulture itd.
    • Priznanje posamezniku_ci, ki ni sociolog_inja, ali ustanovi za njegovo_no podporo k uveljavljanju sociologije v praksi.
    • Sociološki upi – nagrada za mlade, perspektivne sociologe in sociologinje (znanstveno – npr. odličen doktorat, opaženo in pomembno strokovno delo).
    • Posebna nagrada ­– nagrado podeli vodstvo SSD za različne dosežke sociologov in sociologinj, ki jih oceni kot pomembne za promocijo sociologije v Sloveniji.

Slednje nagrade in priznanja podeljuje aktualno predsedstva Slovenskega sociološkega društva.

Predsedstvo SSD

Priznanje za znanstveno delo

• dr. Niko Toš – dolgoletno urednikovanje zbirke Vrednote v času

Priznanje za strokovno delo na področju sociologije

• Mirovni inštitut (2019)

Priznanje za uveljavljanje sociologije v praksi

• Ksenija Horvat (2017)
    • dr. Ali Žerdin (2018)
    • dr. Boris Dular (2018)
    • ustvarjalke in ustvarjalci predstave Ali: Strah ti pojé dušo (2019)
    • Dragica Korade (2019)

Posebna nagrada SSD

• akad. Zdravko Mlinar (2017) – za ureditev zbirke Kakšna sociologija? Za kakšno družbo?

Sociološki up

• mag. Klemen Ploštajner (2017)
    • mag. Otto Gerdina (2018)
    • mag. Marike Grubar (2019)