You are currently viewing Člani in članice Slovenskega sociološkega društva na konferenci ESA

Člani in članice Slovenskega sociološkega društva na konferenci ESA

Med 20. in 23. avgustom 2019 je v Manchestru (UK) potekala 14. konferenca Evropskega sociološkega društva (ESA) na temo Europe and Beyond: Boundaries, Barriers and Belonging. Konferenca je odprla prostor za predstavitve raziskav in teoretizacij o različnih načinih, na katere se sociologija umešča v okvir Evrope in širše. Tema konference je pozivala tudi k novim razmišljanjem o družbenih neenakostih, k izzivanju prevladujočega diskurza ter rekonceptualizaciji nekaterih družbenih fenomenov, s ciljem razumeti, kako sociologija prispeva (tako v teoriji, kot v praksi) k zavedanju in premisleku o „mejah“, „ovirah“ in “pripadnosti”.

Več o konferenci, njenem programu in sodelujočih najdete tukaj.

Konference so se udeležili tudi nekateri člani in članice Slovenskega sociološkega društva, na kateri so predstavljali svoje prispevke.