You are currently viewing [10.3.] Vabilo na pogovor o knjigi Naša pozicija: razred je pomemben

[10.3.] Vabilo na pogovor o knjigi Naša pozicija: razred je pomemben

• Post comments:0 Comments

Spoštovane članice in člani Slovenskega sociološkega društva!

Ob 8. marcu, mednarodnem dnevu prizadevanj za ekonomsko, socialno in

politično enakopravnost žensk, vas vabimo na pogovor o knjigi

Naša pozicija: razred je pomemben, avtorice

bell hooks.

O knjigi bodo spregovorile_i:

Mojca Dobnikar, dr. Vlasta Jalušič in Tina Bizjak.

Pogovor bo moderirala Ana Reberc.

Pogovor bo v sredo,  10. marca 2021, ob 17. uri

na Facebook profilu Trubarjeve hiše literature in Zoom povezavi (Meeting ID: 982 6258 7643).

Aktivistka, teoretičarka in pesnica bell hooks v knjigi Naša pozicija: razred je pomemben avtoetnografsko naslavlja lastno pozicioniranost v svetu, ki jo kritično vrednoti iz perspektive intersekcionalnosti razreda, rase in spola. Delo osmišlja krilatico osebno je politično, saj avtorica bralko preko lastnih izkušenj in z razumljivim jezikom popelje v teoretsko kompleksno analizo razredne neenakosti, ki jo preplete z vzajemnimi učinki rasne in spolne neenakosti. V prvi vrsti gre za popis lastnega procesa razrednega ozaveščanja v določenem družbeno zgodovinskem okvirju, ki ga plemeniti komaj zaznavna poglobljena analiza, zaradi česar pripoved ne izpade niti površinsko niti pokroviteljsko, temveč preprosto in jasno nagovarja k lastnemu premišljevanju razrednega položaja in aktiviranju solidarnostnega potenciala v nas. Samorazkrivanje kot obliko radikalne metodologije povezuje s prekinitvijo molčečnosti in skrivnostnosti, družinskih vrednot, ki jima nasproti postavlja simbolni gesti zgodovinjenja izginjajoče črnske kulture Ameriškega Juga in razumevanje trenutne subjektivnosti preko konstitutivnih življenjskih izkušenj.

Vabljene_i.