You are currently viewing Poziv in izjava SSD o Radiu Študent

Poziv in izjava SSD o Radiu Študent

• Post comments:0 Comments

Poziv in izjava za javnost

Slovensko sociološko društvo z obžalovanjem spremlja dogajanja v zvezi z Radiom Študent. Ob nedavnem praznovanju 50. obletnice radia smo lahko z navdušenjem spremljali njegove izjemne dosežke na glasbenem, informativnem in izobraževalnem področju, h katerim so pomembno prispevale generacije študentov in študentk sociologije Univerze v Ljubljani.

Radio Študent je s svojim obsežnim programom, kritično-družbenim pristopom, vsebinsko odprtostjo in medijsko inovativnostjo ustanova posebnega družbenega pomena. Danes je njegov obstoj resno ogrožen.

Menimo, da mora Radio Študent ostati javni medij študentk in študentov Univerze v Ljubljani ter širše kritične javnosti, zato pozivamo Študentsko organizacijo UL, da zagotovi ustrezna finančna sredstva za obstoj in nadaljnje delovanje tega neodvisnega medija.

Ljubljana, 12. 1. 2021

izr. prof. dr. Hajdeja Iglič,