Kaj nam Anglija pred 200 leti lahko pove o slovenski družbi danes?

Slovensko sociološko društvo
Sekcija za razvojne strategije
vabi na predstavitev prevoda zbirke razprav velikega angleškega socialnega zgodovinarja E.P. Thompsona (1924-1993)

NAVADE, PLEBEJSKA KULTURA IN MORALNA EKONOMIJA

v sredo, 7. decembra  2011, ob 17. uri

v Trubarjevo hišo literature

Na okrogli mizi ne bomo raziskovali angleške preteklosti, ampak se bomo vprašali, ali nam način, kako se je Thompson loteval »predpolitičnega« upiranja angleškega ljudstva ograjevanju občinske zemlje, dražitvi kruha, izvozu moke in čudnih navad, kakšni sta bili prodaja žene in mačja godba, lahko pomaga pri analizi družbe, v katerimi živimo. Zaznamuje jo vtis, da živimo v »postpolitičnem« času splošne averzije in nezaupanja do politike. Kako dešifrirati potencialno političnost na videz zasebnih tegob in jo prevesti v govorico skupnih dejanj?

Pri iskanju odgovorov bodo sodelovali glavna urednica založbe Studia humanitatis, sociologinja in zgodovinarka Neda Pagon, filozof Lev Kreft, sociologa kulture Primož Krašovec ter pesnik in prevajalec (tudi številnih verzov v Thompsonovi knjigi) Milan Jesih.

Pogovor bo povezoval urednik knjige in pisec spremne študije sociolog kulture

Jože Vogrinc.

Vljudno vabljeni!