You are currently viewing Drugi spol in feminizem kot simptom

Drugi spol in feminizem kot simptom

Slovensko sociološko društvo vabi na pogovor o knjigi Simone de Beauvoir, Drugi spol (Krtina 2013) v sredo, 5. februarja 2014 ob 17. uri v Trubarjevo hišo literature
(Stritarjeva 7, Ljubljana).

Sodelujejo: Eva D. Bahovec (urednica knjige),
Izidor Barši, Martina Černe, Aljaž Krivec,
Doroteja Novak, Ana Pandur in Anja Radaljac.

Drugi spol je ena najpomembnejših in hkrati najbolj kontroverznih knjig dvajsetega stoletja. Simone de Beauvoir pa je ena najvpivnejših in hkrati najbolj prezrtih raziskovalk naše civilizacije. Prav ta položaj je tudi osnovno izhodišče knjige: ne le da je “drugi spol” obstajal od nekdaj, temveč je (v nasprotju z drugimi figurami drugih) tudi podrejen ali “spregledan” že od nekdaj! Kaj to pomeni za današnji čas? Zakaj je ravno ženska simptom? Kako to, da je feminizem (še vedno? že spet?) slepa pega sodobne leve misli? Kako nadomestiti mizoginijo najvplivnejših filozofov z radikalizacijo njihovih teoretskih praks in populističnih performansov?

Vabljeni!