You are currently viewing Diskusija na temo spolnega nadlegovanja v akademskem polju

Diskusija na temo spolnega nadlegovanja v akademskem polju

• Post comments:0 Comments

Slovensko sociološko društvo in Sekcija za spol in družbo vabita na organizirano diskusijo

na temo spolnega nadlegovanja v akademskem polju,

ki bo potekal v sredo, 17. februarja 2021 ob 17. uri, in sicer na Facebook profilu Trubarjeve hiše literature in na Zoom povezavi (Meeting ID: 943 7831 3350)

Na pogovoru bodo sodelovali_e:
zasl. prof. dr. Maca Jogan, Fakulteta za družbene vede;
prof. dr. Roman Kuhar, Filozofska fakulteta;
dr. Jasna Podreka, Filozofska fakulteta;
dr. Sonja Robnik;
Mia Hočevar, predsednica Študentskega sveta FF;
Katja Zabukovec Karin, Društvo za nenasilno komunikacijo.

Pogovor bo moderirala prof. dr. Milica Antić Gaber.

Po svojih socioloških močeh in s sociološko vednostjo želimo prispevati k nedavno odprti javni razpravi o spolnem nadlegovanju in nasilju. V ta namen bomo v spomladanskih mesecih organizirali_e niz pogovorov, na katerih bodo sodelovali_e sociologi_nje, skupaj s predstavniki_cami študentov_k in strokovnjaki_njami, ki se s tem ukvarjajo v civilni družbi. Pogovori bodo osvetlili predvsem tiste vidike problematike, ki so v dosedanjih razpravah ostali v ozadju oziroma jim ni bilo posvečene dovolj pozornosti. Prvi od pogovorov bo tako na temo spolnega nadlegovanja v akademskem polju, na prihodnjih pogovorih pa se bomo lotevale_i še drugih zapostavljenih vidikov tega problema.

Vljudno vabljene_i!