You are currently viewing Tu je nova “Osebno” epizoda Sociološkega podkasta: dr. Miran Lavrič

Tu je nova “Osebno” epizoda Sociološkega podkasta: dr. Miran Lavrič

• Post comments:0 Comments

Spoštovane članice, spoštovani člani Slovenskega sociološkega društva,

vljudno vas vabimo k poslušanju novega Sociološkega podkasta »Osebno«. V prvi jesenski izdaji je gost prof. dr. Miran Lavrič z Oddelka za sociologijo Univerze v Mariboru.

Pogovor lahko poslušate pri vašem ponudniku podkastov (Spotify, Apple Podcasts, Google podcasts) ali na tem naslovu.

Miran Lavrič je v pogovoru za Sociološki podkast spregovoril o tem, kako je od »ruralnega punkerja« in prve službe v marketingu postal redni profesor za sociologijo in se vmes spogledoval še z novodobništvom. Opozarja tudi na prepogosto prakso »govorjenja na pamet« v imenu znanosti ter pojasnjuje nekatere odmevne ugotovitve iz svojih raziskav o mladih v Sloveniji.

V pogovoru je razkril tudi, katere knjige, filmi in glasba so pomembno zaznamovali njegovo osebno in profesionalno življenjsko pot.

Z Miranom Lavričem se je pogovarjal Roman Kuhar.

Vabljeni_e k poslušanju!