You are currently viewing Prva “Osebno” izdaja Sociološkega podkasta je tu!

Prva “Osebno” izdaja Sociološkega podkasta je tu!

• Post comments:0 Comments

Spoštovane članice, spoštovani člani Slovenskega sociološkega društva,

Vljudno vas vabimo k poslušanju novega Sociološkega podkasta. V izdaji »Osebno« je tokrat gostja sociologinja Mateja Sedmak, znanstvena svetnica na Znanstveno-raziskovalnem središču Koper, kjer vodi Inštitut za družboslovne študije.

Pogovor lahko poslušate pri vašem ponudniku podkastov (Spotify, Apple Podcasts) ali tu:

Mateja Sedmak je v pogovoru za Sociološki podkast spregovorila o tem, kako se je odločila za študij sociologije, zakaj so narodno mešane zakonske zveze postale tema njenega doktorata, spregovorila je tudi o multikulturalizmu in o neobstoječi integracijski politiki v Sloveniji, o svojem raziskovalnem delu in o dnevu, ko je dobila elektronsko sporočilo Evropske komisije, da je kot prva raziskovalka v Sloveniji na področju družboslovja pridobila koordinatorski projekt v okviru Horizonta 2020, vreden 2,8 milijona evrov.

V pogovoru je razkrila tudi, katere knjige, filmi in glasba so najbolj zaznamovali njeno osebno in profesionalno življenjsko pot.

Z Matejo Sedmak se je pogovarjal Roman Kuhar.