You are currently viewing Osebno: Tanja Rener

Osebno: Tanja Rener

• Post comments:0 Comments

Vabljeni k poslušanju novega sociološkega podkasta “Osebno”. Tokrat je gostovala zasl. prof. dr. Tanja Rener s Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani.

Pogovor lahko poslušate pri vašem ponudniku podkastov (Spotify, Apple Podcasts, Google podcasts) ali na tej povezavi.

Tanja Rener je v pogovoru za Sociološki podkast spregovorila o tem, kako so njeni starši pomembno vplivali na njeno študijsko pot in zakaj je bil profesor v raztrganih kavbojkah pika na i odločitvi, da se vpiše na študij sociologije. Govorila je tudi o prihodnosti sociologije, ki lahko preživi le kot kritična in javna sociologija, ki išče alternative, ter o svojem raziskovalnem in aktivističnem udejstvovanju. V pogovoru je razkrila tudi, zakaj jo zanikanje feminizma v politiki ne preseneča več ter zakaj Američanom privošči zmago Trumpa.

V pogovoru boste slišali tudi, katere knjige, filmi in glasba so pomembno zaznamovali njeno osebno in profesionalno življenjsko pot.

S Tanjo Rener se je pogovarjal Roman Kuhar.