Ekonomska demokracija

• Post category:Arhiv - dogodki

Slovensko sociološko društvo vabi na 2. okroglo mizo v okviru cikla „Slovenija na razpotjih: refleksije o tem, kje se nahajamo in kam usmeriti naše energije?“

Ekonomska demokracija

v torek, 26. marca 2013, ob 18. uri v Galeriji ŠKUC v Ljubljani
(Stari trg 21)

Aktualno protestno gibanje je poleg razmišljanj o novih političnih subjektih spodbudilo tudi obilico predlogov alternativnih politik, ki še iščejo svoje naslovnike. Nekateri med temi predlogi so utopični, številni pa lahko postanejo produktivni. Slovensko sociološko društvo želi z javnimi pogovori, na katere vabi predlagatelje alternativ in strokovnjake, prispevati k strokovnemu ovrednotenju in izboljšanju teh predlogov, da bi ti lahko postali izvedljivi.

Na tokratni okrogli mizi bomo razpravljali o predlogih za prenovo ekonomskega sistema, zlasti na ravni organizacije podjetij, v smeri večje ekonomske demokracije, delavskega soupravljanja podjetij, delavskih prevzemov podjetij ali celo demokratičnega socializma.

Uvodne predstavitve bodo prispevali:

dr. Aleksandra Kanjuo-Mrčela, Fakulteta za družbene vede,
Marko Kržan, Delavsko-punkerska univerza,
Mitja Svete, Mreža za neposredno demokracijo,
Nika Kozjak, psihologinja.

Pogovor bo povezoval dr. Gorazd Kovačič (FF).

Vabimo vas, da po uvodnih predstavitvah dejavno posežete v razpravo.

Predsedstvo Slovenskega sociološkega društva