You are currently viewing [8. 3.] Vabilo na pogovor v THL: Razpiranje horizontov možnega – o nebinarnih spolnih in seksualnih identitetah v Sloveniji

• Post comments:0 Comments

Slovensko sociološko društvo vabi na pogovor o knjigi

Razpiranje horizontov možnega: O nebinarnih spolnih in seksualnih identitetah v Sloveniji,

avtorice Nine Perger.

O knjigi bodo spregovorile_i:

Nina Perger, dr. Roman Kuhar in dr. Milica Antić Gaber.

Pogovor bo v torek, 8. marca ob 18.15 na Facebook profilu Trubarjeve hiše literature in na Zoom povezavi (Meeting ID: 925 8737 1883)

Knjiga Razpiranje horizontov možnega obravnava vsakdanje življenje oseb z nebinarnimi spolnimi in seksualnimi identitetami v Sloveniji, kar predstavlja prvo znanstveno obravnavo teh subjektivitet v slovenskem prostoru in je hkrati dopolnitev redkih tovrstnih študij v (zahodnem) svetu. Z bourdieujevim teoretskim aparatom – predvsem s spolno specifičnim habitusom ter Bourdieujevim manj poznanim konceptom razklanega habitusa – obravnava zamike in prelome v družbenem okolju, označenim z binarnimi percepcijami in posledično z binarnim discipliniranjem naših teles in identitet. Knjiga je podprta z empiričnimi podatki, zbranimi v obdobju 2017 – 2018, in sicer gre za 52 poglobljenih polstrukturiranih intervjujev s spolno in/ali seksualno nebinarnimi osebami, starimi 18 let ali več, ki živijo v Sloveniji.

Vabljene_i.