You are currently viewing [17. 6] Vabilo na pogovor o demokratični prenovi volilnega sistema

[17. 6] Vabilo na pogovor o demokratični prenovi volilnega sistema

• Post comments:0 Comments

Slovensko sociološko društvo in Slovensko politološko društvo vabita na okroglo mizo

Demokratična prenova volilnega sistema.

Okrogla miza bo potekala v četrtek, 17. junija 2021, ob 17. uri.

Na okrogli mizi bodo sodelovali zasl. prof. dr. Ciril Ribičič, red. prof. dr. Danica Fink Hafner, izr. prof. dr. Slavko Gaber in Emil Milan Pintar, dipl. sociolog.

Razpravo bo povezoval zasl. prof. dr. Ivan Svetlik.

Okrogle mize se lahko udeležite na Facebook profilu Trubarjeve hiše literature in na Zoom povezavi (Meeting ID: 915 9966 8879 )

Okroglo mizo organiziramo na pobudo Nacionalnega sveta za demokratično spremembo volilnega sistema, ki je pripravil predlog novega volilnega sistema. Javna razprava o potrebi po prenovi volilnega sistema v Sloveniji poteka že dlje časa in se umešča v širši kontekst družboslovnih in političnih refleksij o krizi demokracije, vlogi predstavniškega sistema, transformaciji sodobnih političnih strank in možnih načinih reševanja globalnih izzivov 21. stoletja.

Vabljene_i.