Dobrodošli na spletni strani Slovenskega sociološkega društva!

Slovensko sociološko društvo je nevladna organizacija v javnem interesu, ki deluje na strokovnem področju sociologije in združuje sociologe in sociologinje in vse druge, ki z nami delijo interes za sociologijo. Društvo razvija in uveljavlja sociologijo kot stroko in znanstveno disciplino ter utrjuje njeno vlogo v družbenem življenju in kulturi Slovenije.

 

0
Članov in članic
0
Sekcij
0
Socioloških srečanj

Aktualne novice in obvestila

Izpostavljeno

Spoštovane članice, spoštovani člani Slovenskega sociološkega društva! Tema letošnjega sociološkega srečanja – populizem in nezaupanje v znanost – na prvi pogled morda daje vtis, da je primarno politološka in manj sociološka tema. Ob globalnem vzponu populizma v politiki in ob…

Spoštovani_e člani_ce! V predsedstvu SSD vas vljudno prosimo, da tudi letos del dohodnine namenite za donacijo društvu. Rok za vložitev zahtevka je  31. december 2023. FURS bo donacije upravičenim organizacijam nakazal do 30. septembra 2024. Donirate lahko znesek v višini…

Sporočamo vam žalostno vest, da nas je zapustil profesor in raziskovalec dr. Janez Jerovšek, ki je pomembno prispeval k temu, da je bila sociologija priznana tudi kot univerzitetna znanstvena disciplina. Žalna seja bo v petek, 24. 11. 2023 ob 11.…

Spoštovane članice, spoštoveni člani, z veseljem vam sporočamo, da smo objavili letošnji spletni zbornik prispevkov sociološkega srečanja 2023. Zbornik najdete na tej povezavi: https://www.sociolosko-drustvo.si/wp-content/uploads/2023/11/SSD-Spletni-zbornik-prispevkov.pdf Lepo se zahvaljujemo vsem avtorjem_icam in se veselimo prihodnjega srečanja.      

Spoštovani člani, spoštovane članice, v zadnjem času smo prejeli nekaj opozoril, da vam kakšno e-sporočilo namesto v nabiralniku pristane v smetnjaku vašega ponudnika storitev e-poštev. Vljudno vas prosimo, da preverite, ali ste tudi vi med njimi. Največ opozoril smo prejeli…

Naročite se na naš Youtube kanal!

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Sledite nam na socialnih omrežjih

📢 OBJAVILI SMO NOV SOCIOLOŠKI PODKAST 🎙️👉 Vljudno vas vabimo k poslušanju še zadnjega pogovora ob knjigi v tretji sezoni Sociološkega podkasta. 👉 Tokrat je bila v gosteh dr. Ana Podvršič. 👉 O njeni knjigi “Iz socializma v periferni kapitalizem” 📙 se je z avtorico pogovarjal dr. Gorazd Kovačič. 🗣️💬👉 Pogovor lahko poslušate pri vašem ponudniku podkastov (Spotify, Apple Podcasts, Google podcasts) ali na naslednji povezavi: podcasters.spotify.com/pod/show/socioloski-podkast/episodes/Pogovor-ob-knjigi-Iz-socializma-v-per… 🎧📲Založba Cf Založba /*cf. 📚 See MoreSee Less
View on Facebook

 

Družboslovne razprave