You are currently viewing [15.12.] Vabilo na okroglo mizo Sociološka refleksija odziva na cepljenje proti COVID-19 v Sloveniji

Slovensko sociološko društvo vabi na okroglo mizo

Sociološka refleksija odziva na cepljenje proti COVID-19 v Sloveniji.

Okrogla miza bo potekala v sredo, 15. decembra, ob 17.00

na Facebook profilu Trubarjeve hiše literature in

na Zoom povezavi (Meeting ID: 964 1550 1793).

Okroglo mizo organiziramo v času, ko se zaradi nizke precepljenosti prebivalstva v nekaterih evropskih državah pojavljajo prvi javni pozivi k obveznemu cepljenju. Med države z nizko stopnjo precepljenosti sodi tudi Slovenija, kjer se ta kljub različnim ukrepom in spodbudam ne povečuje. Med tem se je v slovenski družbi glede cepljenja ustvaril razkol, ki presega običajne politične in družbene ločnice in odpira vprašanja o našem odnosu do znanosti in o razumevanju razmerja med pravicami in odgovornostmi.

Na okroglo mizo smo povabili kolegice in kolege, ki se z zgornjimi vprašanji ukvarjajo v sklopu svojega znanstvenega in raziskovalnega dela:

dr. Tanja Kamin

dr. Andrej Kirbiš

Monika Lamot, mag.

dr. Franc Mali

dr. Barbara Rajgelj

dr. Marjan Smrke

dr, Samo Uhan.

Okroglo mizo bo povezovala dr. Nina Perger.

Vabljene_i.