Zahod in muslimanski svet

Slovensko sociološko društvo vabi na pogovor z dr. Primožem Šterbencem, avtorjem knjige Zahod in muslimanski svet: akcije in reakcije (Založba FDV, 2011) v sredo, 23. maja 2012 ob 17. uri, v Trubarjevi hiši literature na Stritarjevi ul. 7 v Ljubljani.

Delo je sociološko-politološka študija dogajanj v muslimanskem svetu v zadnjih 40 letih, še zlasti se osredotoča na sekularizacijo. Čeprav pogosto in celo praviloma navajajo muslimanski svet kot dokaz napačnosti teorije sekularizacije, pa krepitve islama vendarle ni mogoče preprosto obravnavati kot argumenta proti sekularizacijski tezi. Gre prej za kulturno obrambo, v okviru katere religija opravlja obrambno-nacionalistično vlogo. Brez upoštevanja učinka kulturne obrambe tudi ni mogoče razumeti izbruha državljanske vojne v Iraku po ameriško vodenem vojaškem napadu leta 2003.

Z avtorjem se bo pogovarjal Medard Kržišnik.

Vljudno vabljeni!